Park Oliwski

80-328 Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego Mapka

Park Oliwski obiekty w tej lokalizacji (15) »

Park Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy pośrodku miasta.
Park Oliwski to wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju, wyciszenie się.

więcej informacji

Fortyfikacje ziemne na Starym Przedmieściu

80-821 Gdańsk, pl. Wałowy Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Fortyfikacje w okolicach dolnego miasta zostały usypane w XVII wieku i łącznie składają się z 14 bastionów. Bastiony z racji wysokości są ciekawymi punktami widokowymi a cały teren fortyfikacji jest dobrym miejscem do jazdy na rowerze i spacerowania.

Ogród - Centrum Kultury i Natury

81-553 Gdynia, Bernadowska 18 Mapka
505-352-776
k...@cknogrod.pl pokaż
 
zgłoś do aktualizacji

Park Akademicki

Gdańsk, Narutowicza/Traugutta/Aleja Zwycięstwa Mapka

park obiekty w tej lokalizacji (6) »

 
zgłoś do aktualizacji

Park zajmuje powierzchnię 9, 1 ha. Powstał na terenach pocmentarnych, o czym przypomina znajdujące się na jego terenie Lapidarium, w którym gromadzone są historyczne nagrobki. W parku znajdują się alejki, murki ozdobne i ogrodowe trejaże.

Park Bema

Gdańsk, Bema/Kartuska/Zakopiańska Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park o powierzchni 3, 1 ha został założony został w latach 1966-1967 na terenie cmentarza p. w. Św. Barbary. Znajdują się w nim ziemne i asfaltowe alejki, ławki i piaskownica dla dzieci.

Park Brzeźnieński

Gdańsk, Krasickiego/Zdrojowa
(Park Brzeźnieński)
 
zgłoś do aktualizacji

W 2009 r. wykonano wiele ważnych inwestycji, które ostatecznie odmieniły park. Przebudowano ciąg ul. Zdrojowej w formie promenady, z kostki betonowej, jest stylowa brama drewniana, ławki, kwietniki, stylowe oświetlenie.

Park De Gaulle'a

Gdańsk, Grunwaldzka/Partyzantów/Gen. De Gaulle Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park powstał na terenie dawnego ogrodu, na zapleczu ulicy Gen. Charlesa de Gaulle'a. Jest niewielki - zajmuje powierzchnię 1, 2 ha. Znajdują się w nim alejki spacerowe, plac zabaw dla dzieci z piaskownicą i boisko do koszykówki.

Park Ejsmonda - 'Górka' przy Ejsmonda

Gdynia, Juliana Ejsmonda 1
 
zgłoś do aktualizacji

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Kibiców legendarna 'Górka' przy ul. Ejsmonda została oficjalnie uznana za obiekt historyczny i w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego objęta będzie ochroną konserwatorską Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Park im. Jana Pawła II w Gdańsku na Zaspie

Gdańsk, al. Rzeczypospolitej
(Zaspa) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park rozciąga się wzdłuż pasa startowego byłego lotniska. Biegnie pomiędzy blokowiskami Zaspy, łączy się z ulicą Czarny Dwór, w pobliżu pasa nadmorskiego. W parku Jan Paweł II odprawił mszę i nosi on Jego nazwę.

Park im. Traugutta

Gdańsk, Romualda Traugutta Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Ten niewielki park, o powierzchni 1, 3 ha, jest zlokalizowany obok stadionu Lechii. Powstał na terenie dawnego cmentarza, zachował pocmentarny drzewostan. W parku znajdują się alejki o żwirowej i ziemnej nawierzchni.

Park Jelitkowski

Gdańsk, Jelitkowska Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park znajduje się pomiędzy pasem technicznym Gdańskiego Urzędu Morskiego, Potokiem Oliwskim i ul. Jelitkowską. Zajmuje obszar 7, 4 ha. Na jego terenie znajdują się ścieżki spacerowe, rowerowe, ławki i mostek nad potokiem. Część drzewostanu to sosny.

Park Kolibki w Orłowie

81-553 Gdynia, al. Zwycięstwa 291 Mapka

Park Kolibki w Orłowie obiekty w tej lokalizacji (3) »

 
zgłoś do aktualizacji

Zespół pałacowo - parkowy w Kolibkach jest jednym z nielicznych zachowanych na terenie Gdyni zespołów dworskich. Umiejscowiony jest przy al. Zwycięstwa 291 (Orłowo - Kolibki).

Park Kuźniczki we Wrzeszczu

Gdańsk, Wajdeloty/Kilińskiego
(Wrzeszcz, nad potokiem Strzyża) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Początki Parku Kuźniczki sięgają już XVI wieku, kiedy to zresztą powstała także cała osada dworska wraz z parkiem, ogrodem oraz obiektami gospodarczymi, jak np. Browar we Wrzeszczu.

Park Millenium

Gdańsk, Leszczyńskich/Powstańców Wielkopolskich/Chrobrego (Zaspa) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

To park osiedlowy, który powstał w latach 1997-1998 dla mieszkańców Dolnego Wrzeszcza i Zaspy. Na jego terenie znajdują się alejki, ławki i plac zabaw dla dzieci.

Park nad Opływem Motławy, Bastiony

Gdańsk, Okopowa/Elbląska Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park leży na terenach umocnień obronnych z XVI wieku. Ma 11 ha powierzchni. Znajdują się w nim bastiony - punkty widokowe. Widać też pozostałości fortyfikacji obronnych - liniowe nasadzenia krzewów głogów.

Park nad Potokiem Strzyża

Gdańsk, Wyspiańskiego/Kubacza (Wrzeszcz) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Nowy, niewielki park osiedlowy. Zajmuje powierzchnię około 1, 6 hektara. W parku znajdują się alejki, altanka, trzy place zabaw dla dzieci z różnych grup wiekowych i cenny okaz wierzby białej, chroniony prawnie.

Parki, skwery

Poznaj piękno trójmiejskiego łona natury. Przepiękne, słynne w Polsce widoki i świeże powietrze gwarantowane. Parki, skwery w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.