Park Nadmorski im. Ronalda Reagana

80-001 Gdańsk, Piastowska Mapka

Park Reagana obiekty w tej lokalizacji (9) »

 
zgłoś do aktualizacji

Park Ronalda Reagana to park nadmorski w Gdańsku, rozciąga się od ul. Piastowskiej w Jelitkowie do al. Hallera. Jest jednym z najnowszych parków w mieście. Szczególną atrakcją jest rozległy i bardzo atrakcyjny, dla dzieci w każdym wieku, plac zabaw.

więcej informacji

Park Oruński

Gdańsk, Raduńska
(Orunia) Mapka

Park Oruński obiekty w tej lokalizacji (4) »

 
zgłoś do aktualizacji

Park Oruński, okolony malowniczymi wzgórzami, położony nad kanałem Raduni Już czterysta lat temu posiadłość tę zdobił dworek myśliwski. Gospodarzami byli tu gdańscy rajcy, burmistrzowie, kupcy i znani uczeni. W XVII wieku ozdobą parku były stawy, str

więcej informacji

Park Północny

Sopot, Powstańców Warszawy Mapka

Park Północny obiekty w tej lokalizacji (2) »

 
zgłoś do aktualizacji

Park Północny stał się pierwszym parkiem w Trójmieście, gdzie powstały bezkolizyjne i oddzielne ścieżki dla spacerowiczów, rowerzystów i rolkarzy. Wybudowano także interaktywną ścieżkę edukacyjną

Park Południowy

81-843 Sopot, Parkowa
 
zgłoś do aktualizacji

Park południowy, powstał w latach 20tych XIX wieku na terenie dolnego Sopotu, z inicjatywy Jana Jerzego Haffnera. Park o powierzchni ponad 2 hektarów w ostatnich latach przeszedł gruntowną rewitalizację, która nadała mu retro wygląd z 1924 roku.

Park Przymorze

Gdańsk, Pomorska Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park założony w XVIII wieku, na terenie posiadłości "Kanradshammer", czyli Młotowni, która wykorzystywała wodę Potoku Oliwskiego. Zaletą parku jest zabytkowy drzewostan z dębami szypułkowymi.

Park Rady Europy

Gdynia, Armii Krajowej / Borchardta / Skwer Kościuszki / Al.Topolowa Mapka

Park Rady Europy obiekty w tej lokalizacji (3) »

 
zgłoś do aktualizacji

Ten niewielki Park znajduje się między ulicami: Armii Krajowej i Skwerem Kościuszki oraz Karola Borchardta.
Podczas Euro 2012 na terenie Parku znajduje się Strefa kibica.

więcej informacji

Park Schopenhauera

Gdańsk, Trakt Świętego Wojciecha
(Orunia)
 
zgłoś do aktualizacji

Park Schopenhauera jest położony pomiędzy Traktem św. Wojciecha, przystankiem kolejowym Gdańsk Orunia, a ul. Dworcową (od południa).

więcej informacji

Park Siennicki

Gdańsk, Siennicką i Wygon (Rudniki) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Powstał w 1930 roku. Na początku był parkiem przy zabudowie z okresu Wolnego Miasta Gdańska. Obecnie zajmuje 1, 6 ha. Na jego terenie znajduje się plac zabaw dla dzieci z piaskownicą.

Park Steffensów

Gdańsk, al. Zwycięstwa Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park zajmuje 13, 6 ha. Jest położony między Aleją Zwycięstwa, linią kolejową a Akademickim Ośrodkiem Sportowym. Znajduje się na terenie dawnego cmentarza lazaretu Św. Aniołów. Jego nazwa wiąże się z Otto Steffensem - honorowym obywatelem Gdańska.

Park Uphagena

Gdańsk, Aleja Grunwaldzka/Jana Uphagena Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park zajmuje teren 1, 6 ha. Znajduje się na terenie dawnego założenia parkowo-dworskiego. W parku znajdują się alejki, ławeczki, ozdobne murki i zbiornik retencyjny na opływie Potoku Bystrzec.

Park w Jasieniu im. ks. Bronisława Kabata

Gdańsk, zbieg ulic Zwierzynieckiej i Jasieńskiej
(Jasień) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park należał kiedyś do folwarku rycerskiego. Dziś, 1-hektarowy teren, zajmują: żwirowe place i alejki, bogaty drzewostan, drewniana altanka i plac zabaw dla dzieci.

więcej informacji

Park we Wrzeszczu - Dolina Królewska

Gdańsk, Do Studzienki
(wzdłuż ul. Sobieskiego) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Pomiędzy ulicami Do Studzienki a Powstańców Warszawskich, wzdłuż ulicy Sobieskiego we Wrzeszczu rozciąga się malownicza Dolina Królewska. Posiadłość, określaną niegdyś mianem "Zielonej", należącą jeszcze na początku XVII do wsi Suchanino.

Park Zielony

Gdańsk, Marii Curie-Skłodowskiej Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Park o powierzchni 3, 1 ha powstał na terenie dawnego cmentarza p. w. Św. Trójcy. Na jego terenie znajdują się: tablica upamiętniająca upamiętniająca zlikwidowany cmentarza, alejki, ławeczki i plac dla dzieci.

Plac im. Dariusza Kobzdeja

80-001 Gdańsk, Podwale Staromiejskie 109/112A Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Plac Dariusza Kobzdeja znajduje się na granicy Starego i Głównego Miasta, tuż przy Targu Drzewnym, w dużym przybliżeniu pomiędzy basztą Jacek a Teatrem Wybrzeże.

więcej informacji

Skwer Antoniego Suchanka w Gdyni

Gdynia
(- tuż przy molo w Orłowie) Mapka
 
zgłoś do aktualizacji

Zdobi go ławeczka z siedzącym na niej Antonim Suchankiem, malarzem marynistą. Poza sezonem letnim nie ma tutaj zgiełku, człowiek czuje się jakby był wiele kilometrów od wielkich metropolii dzisiejszych czasów. Jest to idealne miejsce na spacery.

Najnowsze promocje

Parki, skwery

Poznaj piękno trójmiejskiego łona natury. Przepiękne, słynne w Polsce widoki i świeże powietrze gwarantowane. Parki, skwery w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.